Avrupa Parlamentosu Üyesi Niyazi Kızılyürek’in ofisi açıldı

Avrupa Parlamentosu Üyesi Niyazi Kızılyürek’in ofisi açıldı

Avrupa Parlamentosu Üyesi Niyazi Kızılyürek’in kuzey ofisi geniş katılımlı bir resepsiyon ile açıldı. Resepsiyona adanın güney ve kuzeyinden çeşitlisivil toplum temsilcileri ve yurttaşlar büyük ilgi gösterdi.

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar, Avrupa Komisyonu ve Avrupa Parlamentosu temsilcileri ve çeşitli AB üye ülkeleri elçileri bir AP üyesinin ilk kez Kıbrıs’ın kuzeyinde ofis açmasını katılımları ile onurlandırdılar.

Avrupa Parlamentosu Üyesi Niyazi Kızılyürek, Kıbrıs’ta açtığı ofisleri aracılığı ile Kıbrıs Türk ve Kıbrıs Rum toplumlarını birbirine ve Avrupa Birliği’ne yakınlaştırma misyonunu taşıyor. Bu bağlamda çeşitli Avrupa Birliği Programlarından Kıbrıslı Türklerin yararlanması ve Türkçe’nin Avrupa Lisanları arasına girmesi konusunda Avrupa Birliği nezdinde girişimler üstlenecek.

Avrupa Parlamentosu Birleşik Sol Grup üyesi olan Niyazi Kızılyürek ayrıca İnsan Hakları, Mültecilerin Sorunları, İklim Değişikliği, İnsan Ticareti ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konularında çalışmalar yürütecek.

Lefkoşa’da Ledra Palace ışıkları yakınında Muzaffer Paşa Caddesi 50/7 adresinde faaliyet gösterecek olan ofis Niyazi Kızılyürek ile Kıbrıslı Türkler arasındaki bilgi akışını sağlayacak. Avrupa Birliği Politikalarını, Avrupa Parlamentosu ve Kızılyürek’in koordinatörü olduğu AP Eğitim ve Kültür Komitesi çalışmalarını Kıbrıslı Türklere aktarma yanında Kıbrıslı Türklerin sesini Avrupa Parlamentosu’na taşıma görevini üstlenecek.  

Niyazi Kızılyürek’in kuzey Kıbrıs Temsilcisi Derya Beyatlı yönetimindeki ofise, yurttaşlar 0539 104 93 33 ve info@niyazikizilyurek.com adresinden ulaşabilirler.